[31.08.2014] Panasonic Evolta Triathlon Borówno

Miejsce by podzielić się informacjami na temat zbliżających się imprez oraz waszych najświeższych rezultatów.

Moderatorzy: elim, Pyra, Motylop

Re: [31.08.2014] Panasonic Evolta Triathlon Borówno

Postprzez Makhi » 18-07-2014, 21:31

Mam pakiet na dlugi dystans do odsprzedania. Info na skrzynkę
IronMan Extremalna sobota 2010 13:41
panasonic evolta triathlon 2013 12:40
Makhi

Re: [31.08.2014] Panasonic Evolta Triathlon Borówno

Postprzez Tomix » 01-09-2014, 20:40

Jak zawsze, Szybki opis (mój) imprezy:
Zawsze ciekawiło mnie jak startuje się w tej „świątyni polskiego triathlonu”, przy tak dużej ilości imprez trzeba faktycznie powalczyć z konkurencją. Czy tu wrócę ? Nie wiem.

Plusy:
– miejsce i triathlon z dwoma strefami zmian (chyba jedyny w naszym kraju) – tu można poćwiczyć logistykę z workami, oddawanie roweru wolontariuszom;
– świetne jezioro, szeroko, czysto, obieganie boi, bardzo fajne;
– trasa biegowa, fajna i urozmaicona, ale w miarę płaska i szybka (bieżnia stadionu, alejki parkowe, ścieżki biegowe i rowerowe, wszystko w zieleni);
– bardzo rodzinna atmosfera, tu dzieciaki i małżonki (chociaż ja byłem sam) mogą biegać po strefach (przynajmniej rowerowej), przewiesić sobie rower w inne miejsce, zapytać organizatora o wszystko – bardzo ciekawe podejście, moim zdaniem idealne na debiut;
– zaangażowani wolontariusze, na pewno ci na punktach odżywczych i mecie;
– punkty odżywcze dobrze wyposażone (w tym roku dużo startowałem, ale odgazowana Cola była tylko tu);
– brak draftingu – ale to chyba domena imprez na 200-300 osób, ale pisze o tym bo z plagą walczyć trzeba;

Minusy:
– długość trasy pływackiej (mój Garmin zmierzył 2,22 km) i brak maty pomiarowej na brzegu (czas pływania zmierzony 300-400m dobiegiem) – ale warunki równe dla wszystkich;
– odcinki trasy rowerowej oraz jej zabezpieczenie – szczególnie odczułem odcinki za kładką i od szosy do Borówna (może nie dziurawa, ale masakryczna ilość łatek i piasku /szutru/), miałem kilka samochodów na trasie i „pielgrzymkę” z kościoła – ale warunki równe dla wszystkich;

O moim starcie można przeczytć jak zwykle tu: http://wp.me/p1suiT-o2
Tomix

Poprzednia strona

Powrót do Imprezy multisportowe w Polsce