[20.06.2014] Triathlon Kołobrzeg

Miejsce by podzielić się informacjami na temat zbliżających się imprez oraz waszych najświeższych rezultatów.

Moderatorzy: elim, Pyra, Motylop

Re: [20.06.2014] Triathlon Kołobrzeg

Postprzez qozzop » 19-06-2014, 15:42

Dla informacji Waszej, mamy zmianę części pływackiej ze względu na stan morza.
Szczegóły w załączniku.
Załączniki
10350993_725628350807523_8038366574636626216_n.jpg
qozzop

Postprzez hauer » 19-06-2014, 16:14

Cool!
Przynajmniej nie zabłądzę, do Szwecji
hauer

Postprzez cleveland » 19-06-2014, 17:46

Ech... dziś przejechałem trasę samochodem i nie jest źle. Większa część trasy to nowy asfalt, oczywiście pozostaje Zdrojowa i kilka ostrzejszych zakrętów (np. przy strefie zmian - na kostce brukowej).

Fale dziś były zacne, ale prognozy są optymistyczne. Może jeszcze ta decyzja jest odwracalna?

z FB wynika, że odprawa jest jednak o 9?
cleveland

Postprzez felix1462 » 19-06-2014, 18:58

tak w biurze zawodow jest info ze odprawa o 9 jutro. szkada ze plywanie nie w morzu... byla by walka;)
felix1462

Postprzez piotroaza2008 » 19-06-2014, 20:43

qozzop napisał(a):mamy zmianę części pływackiej ze względu na stan morza

Mapka pokazuje, ze bedziemy plywac w sciekach! Ten zaulek na starcie to jest miejsce gdzie zatrzymuja sie wszystkie smiecie, martwe ptaki, szury, plastik, itp.

Zamiast jedynej okazji poplywania w pieknym morzu, potrzebna bedzie pianka biohazardowa!

Facebook mowi, ze decyzja rano. Wiec to nie koniec nadziei na super-triathlon!

Byc moze dla plywakow basenowych fala jest problemem, ale dzisiaj w morzu plywalo sie super! Troche trzeba powalczyc, ale woda od razu wydaje sie ciepla jak na Hawajach!
piotroaza2008

Postprzez just_tri » 19-06-2014, 21:42

Zgadzam się, tam jest wieeelki syf w tym miejscu, już wolę te fale ;/
just_tri

Postprzez piotroaza2008 » 20-06-2014, 07:51

qozzop napisał(a):Mapka pokazuje, ze bedziemy plywac w sciekach!

Czy cos wiadomo on miejscu plywania? Pogoda za oknem super. Webcam tez pokazuje fajne morze. Wiatr 14 kmh.

Gorzej z tym, ze na trasie rowerowej moga walnac pioruny. Co sie wtedy robi? Zdrowaska?
piotroaza2008

Re: Odp: [20.06.2014] Triathlon Kołobrzeg

Postprzez qozzop » 20-06-2014, 07:57

Jeszcze nieoficjalnie, bedzie morze ...

[attachment=-1]uploadfromtaptalk1403243788647.jpg[/attachment]
[attachment=-1]uploadfromtaptalk1403243703979.jpg[/attachment]
Załączniki
uploadfromtaptalk1403243788647.jpg
uploadfromtaptalk1403243703979.jpg
qozzop

Postprzez just_tri » 20-06-2014, 20:23

No to pierwsza podsumuję: nie było aż tak źle. Chociaż ze swojego wyniku zadowolona nie jestem. Fun był ;)
1. Morze - chociaż pływam bardzo dobrze to było dla mnie bardzo ciężkie przeżycie. Myślałam, że nie ujdę z życiem przez te fale, nie liczyłam na dobry wynik a tylko na to, żeby skończyła się ta męczarnia. Moje spostrzeżenie: drodzy zawodnicy jak dopływacie do bojki to nie pchajcie się na chama i później nie zmieniajcie kraula w żabkę (to chyba standard na zawodach) ... ponadto patrzcie gdzie płyniecie, jak to się stało, że nikt nie nawigował na latarnię, przy której było wyjście z wody tylko wszyscy na upartego pchali się na wprost do plaży? to spowodowało, że wszyscy musieliśmy dobiegać plażą do wyjścia ;/
2. rower - nawierzchnia pozostawiała wiele do życzenia, dodatkowo zakręty i w ogóle jakieś zawijasy, nawet nie wiem którędy jechałam ;/ jeszcze Ci przechodnie co włazili nie patrząc co jedzie ;/ jednym słowem ciężko i ten wiatr ... było ciekawie :) i te drafty, ale to akurat rozumiem 4 razy kółka kręcić to samoistnie się grupy tworzyły przy zakrętach albo nawrotach ...
3. bieg - super nic dodać nic ująć i widownia kibicowała ;)
Nie było tak strasznie jak się zapowiadało słońce się pokazało i skóra na plecach spalona, ale i tak były to moje najtrudniejsze zawody jak dotąd.
Uwaga do organizatora: brak pryszniców - jak dla mnie duży minus
Za mało miejsca w boksach, ludzie ustawiali rowery jak chcieli i jak już przyszłam do swojego boksu to miejsca mi zabrakło na rower i rzeczy ;/
Możecie podać jakie Wam wyszły dystanse na poszczególnych częściach? Nie wydaje mi się, żeby rower był równy 45 a bieg miał 10,55 km, o pływaniu nie mówiąc jak bojka uciekała gdzie chciała
just_tri

Postprzez piotroaza2008 » 21-06-2014, 00:29

piotroaza2008 napisał(a): Mapka pokazuje, ze bedziemy plywac w sciekach!

Okazalo sie, ze plywalismy we wspanialym morzu. Az szkoda, ze tak malo. Ja trenowalem przy brzegu i male/czeste fale sa duzo bardziej klopotliwe. Troche dalej od brzegu fale byly niemazle oceaniczne. Jak w surfingu: Up and down. Cudo! Az kusi, zeby sobie tak samemu dalej wyplynac. Zauwazylem, ze wielu zawodnikow nie wykorzystuje sily fal przy wyjsciu z wody, a tutaj mozna duzo sil zaoszczedzic.

Trasa rowerowa byla fajna, a biegowa wrecz cudowna. A do tego wyszlo sloneczko, dali piwo, i byla nirwana :)

Dziekuje organizatorom. Bylo wspaniale!

Piotr
piotroaza2008

Postprzez Bartek G » 21-06-2014, 11:04

Myślę, że organizatorzy wykonali dobrą robotę w ciężkich warunkach. I nie myślę tu nawet o pogodzie! Nawierzchnia w okolicach portu jest fatalna, wybiegając z rowerem mieliśmy do dyspozycji dywany z pozaznaczanymi miejscami pod którymi szły tory. Samo zaplanowanie trasy rowerowej musiało być wyzwaniem - większość po dobrej nawierzchni, ale w jednym miejscu ze zjazdem na chodnik (czemu?) no i kłopotliwym dojazdem do portu.... Cóż, urok polskich nadmorskich miejsc, które od zmiany ustroju nie pozbierały się jeszcze widać i nie oferują zaplecza do organizacji imprez wysokoprofilowych.
Zabezpieczenie trasy biegowej musiało być 'kłopotliwe' - deptak przy plaży to najbardziej ruchliwe miejsce. Mieli tam armię ludzi!

Co organizatorom nie wyszło to polityka informacyjna; rozumiejąc kłopoty w organizacji startu przy takich warunkach powinni informować, że decyzja podjęta będzie rano - zamiast wywieszać informacje o pływaniu w basenie portowym (którego nie dałoby się zorganizować). Start 1 falą dla dystansu krótkiego był zaskoczeniem (zapowiadano 2) oraz niepotrzebnie przedłużono porę startu o 20 min (od razu można było założyć, że na dystansie superkrótkim wyjście z wody nie zakończy się po 15 min i oddzielić starty o 30 min). Na te drobiazgi zwracam uwagę tylko informacyjnie - ogółem duże brawa dla organizatorów i wolontariuszy!

Odczucia? Morze było trudne dla wielu, przebicie się przez fale faktycznie wymagało umiejętności i kosztowało wielu sporo energii. Rower - trasa nie nadawała się na nasze "krążowniki", pląby wypadały od nierówności i szkoda było sprzętu na 100 metrowym odcinku z kocich łbów. Widzowie raczej byli zdezorientowani i nie uczestniczyli w widowisku, podobnie policja (na trasie było parę nieciekawych sytuacji z wyjeżdzającymi z boku pojazdami). Wiatr mi osobiście nie przeszkadzał mimo felg karbonowych o 80mm nawisie. Podatność na wiarto to westia przyzwyczajenia - warto poćwiczyć w wietrznych miejscach (np. Fuerta Ventura) aby nabrać doświadczenia w tych warunkach. W połowie trasie biegowej była świetna ekpia wolontariuszy z napojami - samo ich nastawienie dodawało energii!

Szkoda, że było nas tak mało, choć można powiedzieć, że bawiliśmy się elitarnie ;) 230 osób na dystansie krótkim które nie bały się pogody, morza i trudnych warunków nawierzchni w Kołobrzegu. Mam nadzieję, że władze miasta postawią na tak nowoczesną promocję jak organizacja tego typu imprez i przyciągną nas remontami nawierzchni i coraz to lepszym zapleczem. Wszyscy z tego byliby zadowoleni - zaczynając od nas, zawodników, a kończąc na restauratorach :)
Bartek G

Postprzez nodun » 21-06-2014, 14:35

Relacja i zdjęcia :

http://triaktywni.pl/wydarzenia/polska/ ... thlon-2014

Zapraszam do oznaczania się na fotkach :)
nodun
Admin

Postprzez panpomidor » 21-06-2014, 20:33

jeden z najlepszych tri jaki mam nadzieje zapisze się w kalendarzu na stałe, to są zawody dla ludzi którzy powinni umieć pływać - jak ktoś ma marudzić to niech nie startuje. Trasa rowerowa była dość trudna i dobra na szosę nie czasówkę - nikt nie mówił, że będą nas głaskać....

według mnie nie powinni zmieniać trasy - takie urozmaicenia pokazują umiejętności zawodników a nie jazda prosto bez zakrętów.
panpomidor

Postprzez Tomix » 21-06-2014, 21:14

No i po Triathlonie Kołobrzeg, i to impreza która nie rozczarowała, a wręcz miło zaskoczyła na plus. Kilka luźnych spostrzeżeń:
- trasy:
- pływanie – było najwięcej emocji, w czwartek pływanie w porcie (patrząc na morze dobrze, patrząc na kanał portowy, fatalnie), w piątek – morze – super, ale to i tak nie uspokoiło wszystkich (tym mnie) – nie istotne, wszyscy (w tym ja) mimo dobrej miny do złej gry przeżyli – było zaje… (super, ekstra itp.) – odważna decyzja organizatora;
- rowerowa - do końca nie było wiadomo, gdzie co i jak, mimo, że opublikowana, nie idealna (wszyscy oglądali na Google Street – mityczna kostka, tory, nierówności itp.) – ale w końcu wszyscy przejechali, no ok. – nie była to trasa do bicia rekordów, ale przecież taka sama dla wszystkich; przejechałem się później po Kołobrzegu i wydaje mi się, że i tak wybrano bardzo optymalnie (była dłuższa, chociaż mówiono na tym na odprawie, u mnie 47 km);
- biegowa – idealna, zasłonięta w większości od słońca, w większości szeroka, punkt z odżywianiem w idealnym środku (trochę zabrakło kilometrów, mi wyszło 9,55 km);
- zabezpieczenie tras – tak wiem, że były uwagi zawodników (sam miałem kilka przypadków na rowerze, gdzie musiałem przyhamować), ale i tak jestem pełen podziwu, że organizatorom w większości udało się powstrzymać ta masę turystów, którzy chcieli swobodnie poruszać się po mieście;
- przed zawodami – zmienność informacji była trochę kłopotliwa, trasa pływania, potem tuż przed samym startem połączenie dwóch fal startowych w jedną, przesunięcie startu o 20’ – no cóż, ale ja to rozumiem, w takich warunkach pogodowych, trzeba być czujnym i być w właściwym miejscu – sam zostałem zaskoczony, miałem startować w drugiej grupie, ale szybko się ubrałem w 2’, rozgrzałem i już – co do boi to ponoć były obciążone 200kg – a widać co się działo na morzu – ja to usprawiedliwiam i dla mnie jest ok – może warto częściej puszczać komunikaty, zamiast dudnić muzyką;
- zawody – etap pływania – nie podobało mi się nie skracanie, bo niby wydłużanie (ale skracanie w wodzie) dystansu – czyli bieg po plaży – czyli uwaga do nas samych zawodników – nie mam pojęcia, czy to zgodne, czy wszyscy powinni zostać ukarani, ja płynąłem na latanię, bo idealnie była w linii od boi, ale na drugim okrążeniu kompletnie się zdemotywowałem;
- rower – ponoć drafting był i sędziowie to wyłapali, znacząco się zmieniła chyba kolejność w sprincie, ja robię swoje i nie draftuję; sędziowie jeździli, ja ich widziałem parę razy;
- miejsce (port) strefy zmian, miejsce finiszu (dokładnie obok latarni), strefa finiszera – no, no… to robiło wrażenie, ale imprezy robione, przez tego organizatora mają już pewien standard i trudno mi będzie się od niego odzwyczaić;
- kibice – oczywiście nie wszędzie, ale naprawdę było ich sporo, fajnie się w takich warunkach staruje;
- sędziowie, obsługa, ochrona – ja mam takie odczucie, że coraz fajniej się z tymi ludźmi współpracuje, są przyjaźni, po iluś startach kojarzymy się, traktujemy się jak partnerzy – dobry kierunek;
- fajna atmosfera, zawody nie duże, ale rzeczywiście do Kołobrzegu przyjechali ci, którzy oczekiwali klimatycznych zawodów w dobry stylu;
- byłem dzień przed i wyjechałem dzień po imprezie, mieszkałem naprzeciwko strefy zmian, więc widziałem ile wysiłków musiał włożyć organizator (przez okno), aby ogarnąć to wszystko, naprawdę jest co robić przy takiej imprezie;

Generalnie bardzo dobra robota, gratulacje dla organizatorów, mimo, że nie miałem blisko, nie żałuję. Pogoda nie dopisała, chociaż w czasie samego startu było nie najgorzej. Przyznam się, że to start, który wniósł w końcu coś nowego: inne pływanie, inny rower, bieganie normalne, zmiany też coś nowego bym znalazł. Nie ma nudy.

A już bardziej osobisty opis startu, jak się komuś chce czytać tu: http://wp.me/p1suiT-mp
Tomix

Postprzez piotroaza2008 » 22-06-2014, 10:03

Tomix napisał(a): A już bardziej osobisty opis startu, jak się komuś chce czytać tu: http://wp.me/p1suiT-mp

swietny tekst! zgodny z moimi odczuciami. przeslalem dalej.
p.s. ja tez zrobilem "skrot" w kierunku plazy. ale to z braku wiedzy, nie aby oszczedzic czas. chyba w pospiechu zle zaplanowano trase (orginalna byla "bezskrotowa")
p.p.s. nie zgadzam sie z toba w sprawie eliminacji nagrod w biegach (czytaj: "eliminacji" kenijczykow). To tak jaby zakazac kolarzowek bo mi slabo idzie na moim goralu. Tak jak kolarzowki mi pokazuja co mozliwe na rowerze, Afryka pokazuje gdzie mozna siegnac na wlasnych nogach. No i bardziej kolorowo.

piotr
piotroaza2008

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy multisportowe w Polsce