[16.08.2014] PolskaMan Wolsztyn

Miejsce by podzielić się informacjami na temat zbliżających się imprez oraz waszych najświeższych rezultatów.

Moderatorzy: elim, Pyra, Motylop

[16.08.2014] PolskaMan Wolsztyn

Postprzez Otto » 01-09-2013, 22:32

Zapraszamy na drugą edycję. Więcej szczegółów wkrótce!
PolskaMan Race Series - PolskaManX 15.06.2014 / PolskaMan 16.08.2014 / PolskaManCommando 27.09.2014
Otto

Re: [2014-08-16] PolskaMan Wolsztyn

Postprzez wskiba1 » 02-09-2013, 07:22

Otto napisał(a):Zapraszamy na drugą edycję. Więcej szczegółów wkrótce!

Tylko nie przeginajcie z opłatami! Były za wysokie jak na imprezę debiutującą.
wskiba1

Postprzez Otto » 02-09-2013, 16:06

W zasadzie nie chciałam nic odpowiadać, bo to jest denerwujące. Zauważyłam że dużo osób ma ogromny problem, spędzający im sen z powiek, a mianowicie : Ile organizator zarobił na imprezie ?!! Wpisowe było takie drogie ,że pewnie teraz przez kolejnych kilka dni po zawodach jest zajęty liczeniem zysków, za które resztę roku spędza na Hawajach. Chcę Pana oraz innych troszczących się uspokoić, tak to nie wygląda. Nie będę rozliczła się z imprezy, bo nikt nam nie kazał organizować. Chcę jednak uświadomić, że np. sam projekt i oznakowanie ulic i dróg w miejscu i w obrębie kilkunastu kilometrów od miejsca zawodów to ogromny koszt. W Wolsztynie np kosztowało około 60.000,00 zł, niestety nikt nas nie słuchał, jesteśmy debiutantami, proszę zrobić taniej. Wolsztyn jest mała mieściną, ma 14 tyś. mieszkańców. Prawdę mówiąc boję się myśleć ile kosztuje takie przedsięwzięcie w dużym mieście! To tylko jeden przykład, nie wspomnę o całej oprawie logistycznej, gastronomicznej, nagrody, pakiety, itd itd.
Chętnie jednak zorganizujemy taniej, jeśli Pan pokaże nam, jak to się robi. Myśle, że rownież organizatorzy innych imprez, zechcą skozystać z Pana porad i pomysłów Bardzo chcemy obinżyć wpisowe, dlatego chętnie powitamy Pana w roli sponsora, a jeśli nie może Pan nas wspomóc finansowo, zapraszamy do pomocy ( w Wolsztynie było ich około 300 wolontariuszy, w tym 146 osoby zabezpieczały drogi, pracowali tylko za strawę i napoje).
Ze sportowym pozdrowieniem
Mona
PolskaMan Race Series - PolskaManX 15.06.2014 / PolskaMan 16.08.2014 / PolskaManCommando 27.09.2014
Otto

Postprzez foka » 02-09-2013, 17:15

W najbliższym czasie na portalu pojawią się dwie relacje uczestników imprezy.
foka

Postprzez wskiba1 » 02-09-2013, 17:47

Otto napisał(a):W zasadzie nie chciałam nic odpowiadać, bo to jest denerwujące. Zauważyłam że dużo osób ma ogromny problem, spędzający im sen z powiek, a mianowicie : Ile organizator zarobił na imprezie ?!! Wpisowe było takie drogie ,że pewnie teraz przez kolejnych kilka dni po zawodach jest zajęty liczeniem zysków, za które resztę roku spędza na Hawajach. Chcę Pana oraz innych troszczących się uspokoić, tak to nie wygląda. Nie będę rozliczła się z imprezy, bo nikt nam nie kazał organizować. Chcę jednak uświadomić, że np. sam projekt i oznakowanie ulic i dróg w miejscu i w obrębie kilkunastu kilometrów od miejsca zawodów to ogromny koszt. W Wolsztynie np kosztowało około 60.000,00 zł, niestety nikt nas nie słuchał, jesteśmy debiutantami, proszę zrobić taniej. Wolsztyn jest mała mieściną, ma 14 tyś. mieszkańców. Prawdę mówiąc boję się myśleć ile kosztuje takie przedsięwzięcie w dużym mieście! To tylko jeden przykład, nie wspomnę o całej oprawie logistycznej, gastronomicznej, nagrody, pakiety, itd itd.
Chętnie jednak zorganizujemy taniej, jeśli Pan pokaże nam, jak to się robi. Myśle, że rownież organizatorzy innych imprez, zechcą skozystać z Pana porad i pomysłów Bardzo chcemy obinżyć wpisowe, dlatego chętnie powitamy Pana w roli sponsora, a jeśli nie może Pan nas wspomóc finansowo, zapraszamy do pomocy ( w Wolsztynie było ich około 300 wolontariuszy, w tym 146 osoby zabezpieczały drogi, pracowali tylko za strawę i napoje).
Mona

Zostałem źle zrozumiany, agresja całkowicie nie na miejscu. Mając na myśli wysokie opłaty, chciałem zwrócić uwagę na krótki okres obowiązywania najniższej opłaty ( do końca 2012 roku). Większość organizatorów nie podała do końca 2012 roku terminów swoich imprez a w Wolsztynie był to już koniec okresu niższego wpisowego. Ostatnia opłata, 500 zł obowiązywała przez najdłuższy okres i była moim zdaniem za wysoka. Kosztów imprez ani zysków organizatorów nigdy nie liczę.
Pozdrawiam, Włodek
wskiba1

Postprzez slawwlkp » 03-09-2013, 08:00

Mam nadzieję, że impreza będzie cykliczna a pierwsza impreza pokazała że można coś takiego zrobić w naszym nie za bardzo przyjaznym mieście - szacunek i podziw dla organizatorów.
Co do opłat - wpisowe to rzeczywiście były wysokie - była to pierwsza impreza i koszty takiego przedsięwzięcia są naprawdę wysokie ale:
- przy imprezie cyklicznej (zdobytym doświadczeniu) można skorzystać z kilku elementów już sprawdzonych - np odpada koszt projektu organizacji ruchu (zmieniamy tylko datę w opisie i mamy projekt :)
- zebrane doświadczenia przez wolontariuszy
- mam nadzieję - większa przychylność lokalnych fim - jest to impreza dzięki której można się wypromować (a nie tylko narzekać że jeden dzień zamknięcia kilku ulic spowoduje katastrofę dla firmy) - triathloniści to są niezwykli ludzie i nie przyjeżdżają tylko na parę minut wystartować w zawodach ale przyjeżdżają wraz z rodzinami na kilka dni i chcę aby rodzina dobrze się bawiła i poznała nowe miasto
Coś dla organizatora:
- warto się zastanowić nad Mistrzostwa Polski w Triathlonie (prawdopodobnie w Górznie już się nie odbędą)
- może zamiast krótkiego dystansu wprowadzić 1/4 IM lub dystans olimpjski
- trasy pływacka i rowerowa super - można delikatnie poprawić (lepiej oznakować i ustawić wolontariuszy) trasę biegową
- PROSZĘ nie róbcie MiniTriathlon w takiej formule jak był w tym roku, ambicja niektórych rodziców sprawiła, że biedne dzieci MUSIAŁY walczyć do upadłego - jak zawodowcy - proponuję zrobić zawody na spokojnie - zabrać stoper i każdy etap zrobić osobno z pomiarem
Pozdrawiam i życzę wytrwałości
slawwlkp

Postprzez Dark44 » 03-09-2013, 08:57

Nie uważam, aby opłaty były za wysokie. Ja za qudrathlon olimpijski płaciłem 215 zł. I mam nadzieję, że w przyszłym roku popłynę kajakiem już w rozsądnym czasie, bo ta impreza będzie kontynuowana;-) Dziękuje organizatorom za możliwośc startu, w jedynym w Polsce, quadrathlonie. Przejechałem 1500 km, ale nie żałuję.
Wracając do kosztów, to warto przypomnieć, że organizatorzy musieli sprostać zadaniu obsługi przez kilkanaście godzin czterech rónoległych imprez, bo przecież w Wolsztynie był nie tylko HIM, ale i IM, quadra i olimpijka tri. A to wyzwanie.
Z rzeczy, które mnie zdeprymowały, to kiepskie oznaczenie trasy biegowej(ja sie pogubiłem) i brak pamiątkowej koszulki z quadrathlonu.
Pozdrawiam organizatorów i piękne tereny ( a już myślałem, że nie ma konkurencji dla Podkarpacia:-)
Dark44

Postprzez nodun » 03-09-2013, 14:16

Otto napisał(a):W zasadzie nie chciałam nic odpowiadać, bo to jest denerwujące. Zauważyłam że dużo osób ma ogromny problem, spędzający im sen z powiek, a mianowicie : Ile organizator zarobił na imprezie ?!! Wpisowe było takie drogie ,że pewnie teraz przez kolejnych kilka dni po zawodach jest zajęty liczeniem zysków, za które resztę roku spędza na Hawajach. Chcę Pana oraz innych troszczących się uspokoić, tak to nie wygląda. Nie będę rozliczła się z imprezy, bo nikt nam nie kazał organizować. Chcę jednak uświadomić, że np. sam projekt i oznakowanie ulic i dróg w miejscu i w obrębie kilkunastu kilometrów od miejsca zawodów to ogromny koszt. W Wolsztynie np kosztowało około 60.000,00 zł, niestety nikt nas nie słuchał, jesteśmy debiutantami, proszę zrobić taniej. Wolsztyn jest mała mieściną, ma 14 tyś. mieszkańców. Prawdę mówiąc boję się myśleć ile kosztuje takie przedsięwzięcie w dużym mieście! To tylko jeden przykład, nie wspomnę o całej oprawie logistycznej, gastronomicznej, nagrody, pakiety, itd itd.
Mona

Przepraszam ale pozwolę się wtrącić.

Wg mnie argument w stosunku do zawodników "Zróbcie swoją imprezę lepiej" jest kompletnie nie na miejscu. Nie trzeba być piekarzem żeby ocenić czy chleb jest dobry...

Dodatkowo wielu organizatorów staje przed tymi samymi problemami i sobie z nimi radzi w sposób bardzo dobry.

Zaznaczam, że nie było mnie w Wolsztynie i nie oceniam w żadnym wypadku tej imprezy tylko odnoszę się do Pani oświadczenia.

Pozdrawiam serdecznie
Piotr Lesiecki
nodun
Admin

Postprzez PrzemekP » 10-09-2013, 10:16

Zawsze będą zadowoleni, mniej zadowoleni i niezadowoleni. To normalne. W opinii wielu kolegów z którymi startowałem na te zawody warto było przyjechać i mimo to, że była to pierwsza edycja, były zorganizowane na bardzo przyzwoitym poziomie.
Do doskonałości brakuje ale w świetle niektórych wydarzeń polskiej sceny tri i tak wypadły bardzo dobrze.
Jest potencjał w organizatorach, władzach miejskich, wolontariuszach i mieszkańcach Wolsztyna i trzeba to wykorzystać.
PrzemekP

Postprzez Dark44 » 10-09-2013, 11:00

A propos zawodów w Wolsztynie - ma ktoś może dostęp do zdjęć z etapu kajakarskiego quadrathlonu?
Dark44

Re: [16.08.2014] PolskaMan Wolsztyn

Postprzez Motylop » 14-09-2013, 23:52

W zasadzie nie chciałam nic odpowiadać, bo to jest denerwujące. Zauważyłam że dużo osób ma ogromny problem, spędzający im sen z powiek, a mianowicie : Ile organizator zarobił na imprezie ?!! Wpisowe było takie drogie ,że pewnie teraz przez kolejnych kilka dni po zawodach jest zajęty liczeniem zysków, za które resztę roku spędza na Hawajach

Pani Mono: problemem dla mnie nie jest to ile organizator zarobił na imprezie (bo jest mi to w zasadzie obojętne) ale ile ja na nią wydałem. Proszę więc nie odbierać tego jako atak na organizatorów. Niestety przez ostatnie dwa lata ceny opłat startowych drastycznie wzrosły i pewnie większość z nas zmuszona jest do ograniczenia ilości startów właśnie ze względu na finanse.
Do tego opłaty należy wnosić na kilka długich miesięcy przed planowanym startem - a niestety nie każdy może sobie pozwolić na luksus takiego długoterminowego planowania.
10k-44:28 (2011); 21,1k-1:38:02 (Bytom 2013); 42,2k-3:43:11 (Poznań 2012); HIM-5:27:11 (Poznań 2013); IM-13:47:23 (Borówno 2012)

Per aspera ad astra
Motylop

Postprzez Paweł Kr. » 26-09-2013, 05:24

Według mnie impreza była bardzo udana, było parę niedociągnięc z oznakowaniami, ale to szczegóły do poprawienia. Wpisowe te pierwsze faktycznie mogłoby troszkę dłużej potrwać. Ubolewam bo nie wiem czy w tej edycji wystartuję bo mam start w IM Zurich i tam będę starał się dać wszystko z siebie a miesiąc między pełnymi to trochę mało, ale po ostatniej imprezie nie wykluczam całkiem tego startu :-)
IM Wolsztyn 2013: 10:09:47
Maraton Warszawski 2013: 3:03:55
10 km - 37:27
1/2 Susz 2013: 4:58:02
1/4 Przechlewo 2013: 2:20:00
Paweł Kr.

Postprzez Otto » 28-09-2013, 22:34

Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym rozpoczynamy zapisy na drugą edycję PolskaMan 16.08.2014.
Więcej szczegółów – między innymi ulepszona trasa biegowa – dowiesz się na naszej stronie www.PolskaMan.pl i http://www.polskaman.pl/formularz.
Zabezpiecz sobie drugą z pięciu części medalu – wkrótce zaprezentujemy całkowity projekt.

Die Anmeldung zum zweiten PolskaMan am 16.08.2014 hat begonnen!
Online-Anmeldeformular und Details – u.a. verbesserte Laufstrecke – findest Du unter www.PolskaMan.pl sowie http://www.polskaman.pl/formularz.
Sichere Dir den zweiten Teil der fünfteiligen Medaille! Das Gesamtprojekt stellen wir in Kürze vor.

Online-registration for the second PolskaMan on 16/08/2014 has begun!
For details – amongst others improved run leg – visit our website www.PolskaMan.pl and http://www.polskaman.pl/formularz.
Secure yourself the second part of our fivepart medal! We are going to present the project shortly.
Otto

Postprzez beybol » 28-09-2013, 23:29

Czy jest już gdzieś dostępny regulamin imprezy?
Whether you think you can,
or you think you can't,
you are right.
beybol

Postprzez Otto » 29-09-2013, 01:49

Wszystko juz na stronie
-> http://www.polskaman.pl/index.php?optio ... 64&lang=pl
Pozdrawiam
Otto

Następna strona

Powrót do Imprezy multisportowe w Polsce